Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym instynktem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak więc dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet najbardziej wybrednego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Nieco bardziej wyszukaną wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, „domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

furminator