lista diet dla chorych zwierząt

Lista diet dla chorych zwierząt

Diety układane przez wyspecjalizowanych lekarzy weterynarii są czasami jedyną możliwością karmienia naszego pupila. Nie należy samemu układać mu jadłospisu gdy zmaga się z jakimiś chorobami tylko udać się po pomoc osobie, która się na tym zna. Nawet jeśli patrzymy na ofertę sklepów zoologicznych i widzimy wiele propozycji, które według nas pasują do schorzenia naszego psa czy też kota musimy zwrócić się do specjalisty. Rynek jest bogaty w oferty dotyczące żywienia zwierząt domowych z różnymi chorobami.

 

Diety Royal Canin

Jest to marka produkująca karmę dla zwierząt z różnymi schorzeniami i chyba jest najbardziej znana dla każdego właściciela psa lub kota. Są doceniane także przez lekarzy weterynarii.

 

Diety Trovet

Jest to firma holenderska produkująca karmy tylko i wyłącznie dla zwierząt chorych, w czym jest najlepiej wyspecjalizowana. Jest dużo mniej znana niż poprzednia firma jednak niczym od siebie nie odbiegają. Karmy Trovet mające wysoką jakość nie są drogie jak inne produkty lecznicze dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

 

Diety Animonda

Ta marka kojarzy się przede wszystkim z dobrą jakościowo karmą mokrą czyli puszkową dla psów i kotów. Mają także szeroki wybór jedzenia dla pupili z różnymi schorzeniami. W najnowszej linii karmy weterynaryjnej mamy do czynienia z jedzeniem w puszkach przeznaczonych do karmienia zwierząt domowych zmagających się z najpopularniejszymi chorobami. Niestety oferta diet Animonda ogranicza się do wzbogacenia jadłospisu psów i kotów a nie jest to forma codziennego żywienia.

 

Najpopularniejsze choroby wśród kotów

W chorobach związanych z drogami moczowymi polecane są poniższe rodzaje karmy: Royal Canin Urinary, Royal Canin Urinary High Dilution, Royal Canin Moderate Calorie, Trovet Urinary Struvite ASD.

Na choroby nerek polecane są: Royal Canin Renal, Trovet Renal RID.

Karmy na odchudzanie to: Royal Canin Obesity, Trovet Weight & Diabetic WRD.

W alergiach i problemach z trawieniem: Royal Canin Hypoallergenic, Royal Canin Sensitivity Control, Trovet Hypoallergenic w wersji z jagnięciną lub królikiem.

Na cukrzycę polecane są: Royal Canin Diabetic lub Trovet Weight & Diabetic WRD.

 

Najczęstsze schorzenia u psów

Kłopoty z drogami moczowymi leczy się za pomocą karmy: Royal Canin Urinary, Royal Canin Urinary Low Purine, Trovet Urinary Struvite ASD, Trovet Renal & Oxalate.

Na choroby nerek polecane są: Royal Canin Renal, Trovet Renal & Oxalate.

Odchudzające karmy to: Royal Canin Obesity, Trovet Weight & Diabetic.

W alergiach i problemach z trawieniem używa się: Royal Canin Hypoallergenic, Royal Canin Sensitivity Control, Trovet Intestinal DPD, Trovet Hypoallergenic w wersji z królikiem, jagnięciną lub dziczyną.

Na problemy ze stawami stosuje się Royal Canin Mobility.