Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okazją, by dać czas naszemu pupilowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, by zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe są na nie podatne. Psy, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niską ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych gabarytów, więc bez problemu kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe albo lekami na kleszcze. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, należy zatem upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciwpchelne, więc zapewniają wszechstronną ochronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu daje ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom