Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bezstresowo podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, czy też do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje na dół. Ten właśnie typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które bez przerwy sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, iż może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. o ile kotek już ukończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i większą kocią toaletę, po to, ażeby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi kopać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało u góry napisane – powinno się uważać, aczkolwiek niektóre koty nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można ustawić do środka kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaci się jak też pozyskać wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota