Zwierzę wybierane dla osoby samotnej

kot dla singla

Singiel dla wielu to tak naprawdę jak wyrok. Jednak takie społeczne przekonanie, które przez starszych nadal jest powtarzane jest tak naprawdę błędne i raczej trzeba będzie takiego mówienia unikać. Przede wszystkim u wielu osób jest to własny wybór, by być osobą samotną. Takie towarzystwo jakie można zaproponować takiej osobie to oczywiście jakieś zwierzę. Wybór zwierzaka nie będzie jednak prostym zadaniem, dlatego postaramy się powiedzieć o tym jakie kwestię warto wziąć pod uwagę przy takiej decyzji.

Pies – przyjaciel człowieka?

Wiele osób od razu zaczyna myśleć sobie o psie, jednak nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim ten wybór może nie być udany, ponieważ musimy sobie bardzo dobrze rozważyć to jak dużo czasu mamy dla zwierzaka. Jeśli ktoś pracuje wiele godzin, albo często wyjeżdża to niestety pies zupełnie nie będzie takiej osobie odpowiadał, wymaga on bowiem poświęcania sporej ilości czasu. Dodatkowo również musimy dobrze rozważyć sobie własne warunki lokalowe, by ocenić czy pies akurat u nas będzie się dobrze czuł. Przed ostateczną decyzją trzeba także dokładnie przemyśleć sobie jaka rasa akurat dla nas będzie najlepszym wyborem.

Kot to wybór idealny?

Istnieje takie przekonanie, że dla osób samotnych lepszym wyborem niż pies będzie kot. I rzeczywiście czasami to rzeczywiście dobrzy przyjaciel dla ludzi, którzy są sami. Na pewno nie jest to zwierzę, które będzie tak mocno absorbujące jak pies więc warto to rozważyć. Kot może być niekiedy po prostu lepszym wyborem szczególnie gdy mamy mało czasu i długo będziemy poza domem.

Do małego mieszkania?

W przypadku, gdy ktoś ma małe mieszkanie interesującą propozycją będą oczywiście wszelkie gryzonie, ptaki.Tutaj mamy szeroki wybór. A co najważniejsze zwierzaki takie nie są mocno absorbujące. Jeśli chodzi o takie zwierzę to ptak czy gryzoń wystarczy by raz dziennie miał podane jedzenie oraz raz dziennie wodę. Dodatkowo również raz w tygodniu trzeba się postarać o sprzątanie klatki i to będzie wystarczające. Dla dzieci dobrym wyborem może być między innymi świnka morska czy królik. W przypadku dzieci raczej unika się wybierania ptaków. Dla dorosłych nie ma tutaj różnicy i można praktycznie każde zwierzę należące do gatunku wybrać i będzie to dobra decyzja. Warto jednak wcześniej zdecydować się na przeprowadzenie testów alergicznych, by ocenić czy nie ma problemu z alergią na futro albo pióra. Jeśli taki problem będzie istniał jednym wyborem dla takiej osoby będą tak naprawdę rybki, przy których alergia nie ma znaczenia.