ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

W jaki sposób wybrać tapetę pod kątem motywu i koloru

Wybór tapety to nie tylko kolorystyka oraz motyw, ale także i odpowiedni podkład. Na dzień dzisiejszy klienci do wyboru mają ich kilka, podkłady się różnią w pierwszej kolejności właściwościami, lecz również i kosztami zakupu.

Na przykład ważne będzie to, do którego z pomieszczeń tapeta mural kwiaty będzie wybierana, ale też jakość ścian, na których zostanie przyklejona. Najtańsze, co nie znaczy najgorsze, są tapety na podkładach papierowych. Są one proste do naklejania, dobrze oddają kolory, ale mają też dwie główne wady.

Nie nadają się do zmywania, dlatego będą się sprawdzać wyłącznie we wnętrzach mało narażonych na zabrudzenia, a dodatkowo potrzebują idealnie gładkich powierzchni ścian, gdyż są dość cienkie i zobaczy się spod nich każdą nierówność. Grubsze są podkłady na flizelinie, dzięki warstwie tej tkaniny znacznie lepiej się sprawdzają na mniej idealnych ścianach. Oprócz tego tapety na takim podkładzie często posiadają warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu łatwo jest zadbać o to żeby były czyste. Dużo odporniejsze na działanie wody są tapety winylowe.

Dzięki wykorzystaniu w nich warstwy winylu bardzo dobrze się zmywają, stosować je można w łazienkach oraz kuchniach, a poza tym doskonale oddają barwy. Podejmując decyzję o zakupie tapet nie można zapomnieć o wybraniu właściwego kleju, który jest dedykowany do danego typu podkładu. Najlepiej zrobić to za jednym razem, w zasadzie każdy tapeta na ścianę za łóżkiem powinien mieć w swojej ofercie kleje przeznaczone do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY