ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czy warto kupić polisę dla swojego psa czy kota

Przygarnięcie do swojego domu kota albo psa to też wzięcie odpowiedzialności za niego. Zwierzakowi trzeba bowiem zapewnić wodę i wyżywienie, dopilnować jego higieny, a jeśli zajdzie taka potrzeba zająć się również leczeniem. Z są związane określone koszty, jakie przy wypadku albo chorobie mogą naprawdę być wysokie. Z tego też powodu posiadacze zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem jakiejś polisy, która by w takim przypadku bardzo pomogła.

Jak się okazuje, ubezpieczenie kota online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości firm ubezpieczeniowych. Co prawda póki co można ją zakupić tylko jako dodatek do jakiegoś innego ubezpieczenia, ale świetnie, że takie możliwości w ogóle są dostępne.

Zależnie od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta obejmować będzie różny zakres ryzyk. Z reguły jest to możliwość leczenia przy wypadku albo chorobie, koszty uśpienia czy kradzież. Niezwykle potrzebną i wartą rozważenia możliwością jest ochrona OC. W sytuacji, kiedy zwierzak narobi jakiś szkód albo kogoś pogryzie, to odszkodowanie z takiego zdarzenia zostanie wypłacone przez zakład ubezpieczeniowy.

Przeciętne ubezpieczenie psa online to wydatek kilkudziesięciu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co ważne, polisą objąć można nie tylko psy i koty, lecz również wiele innych gatunków. W wielu towarzystwach będą to rybki i ptaki, ale jeśli zacznie się dobrze szukać, to można będzie też znaleźć ubezpieczenie na króliki, świnki morskie, chomiki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY