ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jak hodować wrzosy i azalie?

Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy tudzież są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin potrzebują półcienistego oraz spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, które im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to sprawić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za prędko, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową lub też torfem. Będzie to również chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są roślinami wybitnie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Wypada poprawnie wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Bez jakichkolwiek zahamowań wypada im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo należy je asekurować przed zmarznięciem i należy zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na wrzosy. Kwiaty cebulowe kwitną już wczesną wiosną, są trwalsze oraz znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga sporo pracy, jakkolwiek rezultat z pewnością jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Nim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Porządny pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają w następnej kolejności, w następstwie tego kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i barwne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY