ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

Nieruchomości – mieszkania nowe czy z rynku wtórnego?

To pytanie pewnie każdy nabywca mieszkanie zadawał sobie chociaż parę razy. Bo również oraz decyzja do najłatwiejszych nie należy. Chwilowo na rynku nieruchomości mamią coraz atrakcyjniejsze oferty kompletnie nowych mieszkań jak z bajki – pośrednik sprzedaży nieruchomości kraków. W szeregu przypadków są one położone w cudnych zakątkach w rozmaitych częściach miasta czy też na jego obrzeżach.

Deweloperzy oferują także szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy gwarantują bezpieczeństwo na osiedlu, na którym sprzedawane są lokale mieszkalne. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja znacznie tańsza oraz często nie wymagająca zanadto zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Wypada niemniej jednak pamiętać, że każda z tych opcji ma zarówno solidne jak oraz kiepskie aspekty. Po raz kolejny główną rolę muszą odegrać nasze preferencje oraz możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą sumę i pozyskać za nią bardziej surowy stan, jednak za to nowatorski oraz na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wtedy propozycja deweloperska jest solidnym rozwiązaniem.

Jednak dla osób ceniących tańsze oraz pewniejsze rozwiązania, mieszkanie z rynku wtórnego przyzwoiciej spełni ich wymagania, bo, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił oraz pracy będzie na pewno znacznie mniejszy aniżeli w nowych i surowych mieszkaniach. Wysokie, w wielu przypadkach na dodatek zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają kolosalne możliwości aranżacyjne. Plusów jest właściwie bardzo niemało. Mieszkanie w kamienicy wiąże się z dużą powierzchnią do wykorzystania. Mimo że często metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Praktycznym minusem wydaje się być właściwie tylko kwestia ogrzewania, bowiem grubsze mury i wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY