ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostałe

Jakie oświetlenie wybrać do jazdy na rowerze i kolarstwa górskiego?

Wydaje się, że widzimy światełko na końcu tunelu, jeśli chodzi o koronawirusa i podejmujemy wszelkie możliwe środki ostrożności. Mówiąc o światełku? Zbliżają się letnie dni, palące upały, a co za tym idzie – nocne przejażdżki. Nie przygotowałeś jeszcze swojego oświetlenia rowerowego? Jazda na rowerze i kolarstwo górskie szczególnie w nocy i we wczesnych godzinach porannych to niesamowite doświadczenie, jeśli nie jesteś z tym obeznany, ale będziesz potrzebował porządnych świateł rowerowych. Pokazujemy kilka najciekawszych z nich na rynku.

Najlepsze lampki rowerowe i górskie na rynku

Aby nie tylko widzieć, ale i być widzianym, oświetlenie rowerowe są niezbędnym elementem na każdą porę dnia. Oczywiście w nocy są one nie tylko niezbędne, ale wręcz konieczne. Oto kilka ciekawych modeli. Zawsze zwracaj uwagę na ilość lumenów i żywotność baterii w lampkach rowerowych. Och, i cena, oczywiście, dlatego wymieniliśmy te cztery reflektory rowerowe lub górskie w kolejności od najniższego do najwyższego kosztu.

Nie pozwól, aby kierowała Tobą jego niska cena, ponieważ osiąga on 450 lumenów i 24 godziny pracy na akumulatorze. Od początku ostrzegaliśmy, że lumeny są względne. Są to wartości znormalizowane, owszem, ale czasem zaskakujące jest, jak reflektor o mniejszej liczbie lumenów osiąga podobną jasność, co inne o wyższych wartościach. Ten Kryptoninte jest częścią tego zestawu lampek rowerowych, które mają zawartą cenę z więcej niż akceptowalnymi właściwościami. Trochę ciężki, ale o tym za chwilę.

  1. Lezyne Lite Drive 800XL

W tej odwiecznej równowadze cena-jakość lampek rowerowych, ta Lezyne Lite Drive może być najbardziej płaska, najbardziej wyważona. Za tę cenę otrzymujemy lampkę o mocy 800 lumenów i do 76 godzin pracy na baterii. Do jazdy z maksymalnym niedoborem oświetlenie przez długi czas, to idealny wybór. Dodatkowo posiada 8 trybów pozycji i intensywności ogniskowania. Wadą jest to, że jest dostarczany z uchwytem, jak gumowa pętla, która jest osadzona, więc nie można jej usunąć w celu lepszego mocowania innymi metodami. Więcej informacji na stronie https://huza.pl/oswietlenie-rowerowe-dlaczego-jest-tak-wazne-3351/

  1. Supernova E3 Pure 3 Dynamo Light

Jest to również bardzo zrównoważona opcja. Supernova E3 Pure osiąga 230 lumenów, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie wymaga ładowania. Poważnie, jego bateria jest nieskończona. Oczywiście, jest tak długo, jak długo pedałujesz, ponieważ jest zasilany przez dynamo. Tak, jak te stare, ale znacznie lepsze i bardziej ukryte. To jest jego mocna strona, bez dwóch zdań. 90 gramów i światło, które zaskakuje, mimo danych o lumenach.

  1. Garmin Varia UT800

Powiedzieć Garmin to powiedzieć jakość. Oczywiście, cena również. Ale to, co wyróżnia tę lampkę rowerową Varia, to jej 800 lumenów i trwałość, do 20 godzin użytkowania. Oczywiście przy takiej cenie musi mieć dużo więcej, prawda? Tak, to prawda. Dostosowuje intensywność oświetlenie punktowego i kąt do prędkości roweru, na przykład, coś bardzo przydatne, jeśli masz podjazdy i zjazdy, na przykład, jak odległość widzenia i hamowania zmienia się drastycznie. Jest to najdroższy model, ale też najmocniejszy i z największą ilością funkcji.

Jaką lampkę rowerową wybrać?

Jeśli potrzebujesz dobrego oświetlenie przedniego do oświetlenia lasu i wiesz, że nie będziesz przeszkadzał innym pojazdom, potrzebujesz innego oświetlenia rowerowego niż wtedy, gdy jeździsz po dobrym asfalcie, z małą prędkością i przy średnim oświetleniu. Dotyczy to przednich lampek rowerowych. Ale z tylnymi oświetleniemi jest podobnie: potrzeby rowerzysty drogowego na ruchliwej drodze nie są takie same jak rowerzysty górskiego, którego tylne oświetlenie rowerowe są jedynie zgodne z prawem (pod warunkiem, że jeździ sam).

Tak czy inaczej, modele te pokrywają większość potrzebnego zakresu oświetlenia rowerowego. Wybór będzie zależał od Twoich cech i potrzeb. Używaj jednak oświetlenie – nie zapominaj, że jest ono obowiązkowe.

Lupine to niemiecka firma specjalizująca się w lampkach rowerowych. Mała nisza, w której ugruntowała swoją pozycję jako prawdziwa gwarancja najwyższej jakości lamp, których w swoim katalogu ma ogromny wybór. Dziś przedstawiamy jej najnowszą generację, klejnot w teutońskiej koronie, światło dalekiego zasięgu o niezwykłej mocy: 7.200 lumenów. Postać, która sprawia, że jest to najmocniejsze światło, jakie można znaleźć obecnie na rynku. Przedstawiamy Państwu.

  1. Lupine Alpha, reflektor o mocy 7,200 lumenów

Nie trzeba chyba dodawać, że jest to lampka z najwyższej półki, przeznaczona dla osób, którym zależy na najwyższej jakości sprzętu rowerowego we wszystkich jego elementach.

Światło może oświetlić do 840 metrów i zostało zaprojektowane tak, aby wytrzymać – do pewnego stopnia – zarówno wodę, jak i uderzenia.

Złożony z 8 białych diod LED, oferuje oświetlenie, które można dostosować do gustu rowerzysty i okoliczności, przez które jedzie, co można kontrolować za pomocą Bluetooth.

Dodatkowo – oczywiście – Lupine Alpha posiada znak rozpoznawczy niemieckiej firmy, czyli jednolity i wydajny system oświetlenia, który w praktyce jest skuteczniejszy niż mniej wydajne modele innych firm. Jak więc będzie to najmocniejsze światło na rynku?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY