ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Moda, Uroda

Tablice manipulacyjne – czy można zrobić taką samemu

Dzieci zapoznają się ze światem na różne sposoby, a jeden z nich to eksperymenty ze wszystkim, co tylko się dostanie w ich rączki. Dlatego też w pierwszych latach trzeba bardzo uważać na to, co się zostawia na stole, bo każda rzecz może się stać obiektem zabawy. Lecz w tym rozwoju można pomóc w bezpieczny sposób, dając maluchom jakieś ciekawe zabawki edukacyjne, które nie tylko zapewnią wiele godzin doskonałej zabawy, lecz dodatkowo pomogą w rozwijaniu zdolności manualnych.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem się cieszą różnego rodzaju tablice sensoryczne. Z tablic tego typu korzystać już mogą nawet roczne niemowlaki, a i sześciolatki będą miały z nią co robić. Producenci dają szeroki wybór tablic tego typu, różnią się one od siebie zarówno wielkością, jak też zamontowanymi przedmiotami. Generalnie zaleca się, aby liczba tych ostatnich nie była większa niż dwadzieścia, ponieważ wtedy właśnie tablica edukacyjna dla dzieci najlepiej będzie wykorzystana przez młodych odkrywców.

Spore znaczenie dla wartości edukacyjnych i poznawczych będą miały przymocowane przedmioty, a w tym zakresie możliwości są nieograniczone. Bardzo dobrze będą się sprawdzać rozmaite koła zębate, którymi można kręcić ile się chce, ale też zatrzaski, przełączniki i suwaki. Warto również postawić na przedmioty emitujące jakieś dźwięki, choć przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w cierpliwość. Porządnie wykonana tablica sensoryczna dostarczy maluchowi wielu godzin wyśmienitej rozrywki, ale, co istotniejsze, świetnie stymulować także będzie zmysły.

Przesuwanie przełączników, kręcenie zębatkami to świetny sposób na przyspieszenie rozwoju motorycznego kilkulatka i poprawę jego koordynacji ruchowej. Rozmaite bodźce korzystnie wpływają na sferę umysłową, ale też poprawę wyobraźni i umiejętności szukania rozwiązań problemów. Takie tablice edukacyjne posłużą jako świetna zabawka nawet przez kilka lat, i z pewnością będzie to naprawdę trafiona inwestycja. Wybierając taką tablicę należy jedynie zwrócić swoją uwagę na wykonanie, bo bezpieczeństwo w przypadku małych dzieci jest niezwykle istotne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY