ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czyszczenie laserem jako świetny sposób na czyszczenie elewacji

Wraz z upływającym czasem na przedmiotach zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Szczególnie dotyczy to przypadków, gdy te przedmioty nie są używane, wówczas w szybkim tempie zaczyna być widoczna na powierzchni rdza lub warstwa brudu. Aby dana rzecz mogła wrócić do użytku, to trzeba się tej warstwy w jakiś sposób pozbyć.

Przy metalowych elementach, pokrytych warstwą rdzy, jeszcze do niedawna stosowano głównie piaskowanie. Metoda ta polega na tym, że powierzchnia przedmiotu uderzana zostaje niewielkimi metalowymi kulkami, rozpędzonymi do dużej prędkości. Przez to wierzchnia warstwa zanieczyszczeń i nalotów zostaje skutecznie usunięta, aż do bazowego materiału. Lecz z uwagi na to, że jest to technika inwazyjna, to w niektórych przypadkach może dojść do niewielkich uszkodzeń powierzchni. Przy wielu elementach nie będzie to miało żadnego znaczenia, ale znajdą się jednak takie, w przypadku jakich potrzeby jakościowe będą dużo wyższe.

Wówczas znacznie korzystniejsze jest czyszczenie laserowe, metoda ta jest znana na rynku od dłuższego czasu, a aktualnie zaczęła się cieszyć rosnącym zainteresowaniem. Wykorzystywane są w niej specjalne lasery, moc jakich można w precyzyjny sposób regulować, dopasowując ją do materiału i czyszczonej powierzchni. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie będzie ono powodować mechanicznych uszkodzeń. Równocześnie prace wykonuje się dużo szybciej i wygodniej.

Nie ma potrzeby demontowania elementów konstrukcji, czym należy się zająć przed piaskowaniem, a praktycznie wszystko zrobić się da w terenie. Dzięki temu czyszczenie laserem znacznie lepiej się sprawdzi w każdym przypadku, będzie wygodniejsze, szybciej wykonane, a często także tańsze niż metoda piaskowania. Ze względu na krótki czas impulsu powierzchnie się nie nagrzewają, a wszystko przebiega bardzo cicho. Nie jest też przy nim nic potrzebne dodatkowo, przykładowo woda, sprężone powietrze czy materiały ścierne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY