ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Wkłady kominowe – o czym należy pamiętać podczas wyboru

Właściwie wykonany i zaprojektowany kominek z pewnością dostarczy wiele radości domownikom, a może też i bardzo dobrze posłużyć do ogrzania wnętrza zimą. Jedną z najistotniejszych spraw, o jakie trzeba pomyśleć w czasie wyboru, będzie znalezienie jak najlepszego wkładu.

Wkłady kominkowe kawmet dostępne są w wielu rodzajach, różnią się od siebie nie tylko rodzajem materiału i wykonaniem, lecz również rozmiarem i różnymi funkcjami. Z tego też powodu kupując taki wkład warto zastanowić się dobrze wcześniej czego się będzie potrzebować, i wybrać taki który w całości spełni wszystkie potrzeby. Po pierwsze wkłady kominkowe Hajduk podzielić można na stalowe i żeliwne.

Żeliwo znacznie lepiej akumuluje ciepło i nie chwyta go korozja, ale trzeba przy nim uważać aby nie popękało w czasie niewłaściwego użytkowania. Stal nie ma tak dobrych właściwości termicznych, za to daje dużo więcej konstrukcyjnych możliwości. Niezależnie od tego, który z materiałów zostanie wykorzystany, to bardzo ważne jest aby korpus był gruby i solidny. Zbyt cienkie ścianki często będą powodowały nierównomierne nagrzewanie, i wkłady kominkowe kratki mogą wtedy po prostu popękać.

Na pewno przed ostatecznym zakupem należy się też dowiedzieć, jak długi czas taki wkład będzie mógł pracować bez opału. Dobre wkłady kominkowe Defro utrzymują odpowiednią temperaturę nawet przez dziesięć godzin, więc zapalając w nich przed nocą rankiem powinno jeszcze być ciepło we wnętrzu. Trzeba się także przyjrzeć sprawności wkładu, ta w dobrych modelach raczej być nie powinna niższa niż siedemdziesiąt procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY