ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

Porządny archiekt – gdzie szukać najbardziej odpowiedniego do projektu domu

Przyglądając się popularności poszczególnych kierunków studiów można zauważyć, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się architektura. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zawód architekta jest pożądany i ceniony, dający wiele satysfakcji i zadowolenia, a poza tym wysokie dochody. Z tych też powodów nie ma co się dziwić młodym osobom, że decydują się oni na wielomiesięczne przygotowania, żeby tylko dostać się na wymarzoną uczelnię. Co do łatwych rzeczy nie należy, bo zależnie od uczelni ilość chętnych nierzadko przekracza kilkanaście osób na jedno miejsce.

W przypadku architektury konieczne posiadanie będzie dobrych plastycznych umiejętności. Bez nich nie ma co marzyć o rozpoczęciu studiowania, ale też ta umiejętność bardzo się może przydać w późniejszym wykonywaniu obowiązków. Studia trwają typowo, dokładnie tak samo jak reszta kierunków na naszych uczelniach, jednak automatycznie nie oznaczają one możliwości pracowania w zawodzie.

Niezbędne jest jeszcze zrealizowanie dwuletniej zawodowej praktyki, po zakończeniu jakiej kandydat może przystąpić do państwowego egzaminu. Po jego zaliczeniu przed Okręgową Izbą Architektów można zapisać się do odpowiedniej izby i dopiero wówczas rzeczywiście można chwalić się swoim tytułem. Wiele osób myśli, że Poznań architekt zajmuje się jedynie projektowaniem domów, mieszkań i przemysłowych obiektów. Rzeczywiście to są najczęściej wykonywane przez architektów zadania, lecz tych jest znacznie więcej.

Niezwykle ciekawą i wymagającą pracą będzie architektura krajobrazowa, na nudę narzekać też nie będą specjaliści zajmujący się ruralistyką czy urbanistyką. Istotną sprawą, jak to ma zresztą miejsce przy każdym zawodzie, są dochody, a te u architektów wyglądają całkiem nieźle. Rzecz jasna wszystko będzie zależało od miejsca zatrudnienia, stażu i zdobytego doświadczenia, lecz na pewno każdy zdolny przedstawiciel tego zawodu nie będzie na swoją wypłatę narzekał. Jeśli Poznań architekt będzie znany i ceniony na rynku, to za jego pracę naprawdę trzeba będzie sporo zapłacić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY