ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jak wybrać odkurzacz? Czy odkurzacz bezprzewodowy to najlepszy wybór?

Kiedyś mieliśmy tylko miotłę i wybór był dość prosty. W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz czyścić przede wszystkim podłogi, a potem wszystko inne, będziesz miał do wyboru kilka rozwiązań i dziesiątki modeli odkurzaczy. Zanim zaczniesz zastanawiać się, jaką moc ssania powinien mieć Twój odkurzacz, zadaj sobie kilka pytań.

Jakie są najbardziej podłogi w Twoim domu? Czy to głównie podłoga twarda, czyli drewniana czy pokryta płytkami? A może Twoje podłogi są w większości wyłożone wykładziną? Jeśli chodzi o parkiet lub podłogę drewnianą, zaleca się wybór standardowego odkurzacza ze szczotką przeznaczoną do podłóg drewnianych. Taki odkurzacz Dyson będzie miał na ssawce więcej gumy lub innych miękkich materiałów, które uchronią podłogę przed twardym plastikiem, który mógłby ją uszkodzić.

W zależności od rodzaju drewnianej podłogi i sposobu układania podłogi, dobrze byłoby rozważyć odkurzacz o nieco większej mocy, jeśli w podłodze znajdują się głębsze rowki, w których mógłby osadzać się brud. W przypadku tych podłóg ważne jest również, aby kółka były ogumowane, a dolna część obudowy odkurzacza była bardziej miękka, aby nie uszkadzała podłogi podczas codziennego użytkowania.

W przypadku twardych podłóg drewnianych nie zaleca się używania odkurzaczy z obrotową szczotką, ponieważ obrotowa szczotka może porysować, a tym samym uszkodzić drewnianą podłogę. Są to zazwyczaj odkurzacze stojące, które ważą nieco więcej i nie są zbyt łatwe w transporcie, zwłaszcza jeśli w domu jest dużo schodów. W przypadku większości dywanów (z wyjątkiem tych, które nie są odkurzane za pomocą obrotowych szczotek), te odkurzacze są doskonałym wyborem, ponieważ obrotowa szczotka usunie większość kurzu i brudu.

Nieco lżejsze modele, pionowe odkurzacze bezprzewodowe Dyson, również z rodziny odkurzaczy pionowych, to praktyczne rozwiązanie na szybkie i krótkie odkurzanie, jednak jeśli masz zwyczaj odkurzania całego domu na raz, te modele prawdopodobnie Cię nie zadowolą z ich trwałością i żywotnością baterii, a ich moc ssania jest nieco słabsza.

Większość z nas ma kombinację twardych podłóg i tych, które w naszych domach są przynajmniej częściowo pokryte wykładziną. W takim przypadku będziesz musiał poszukać modelu, którego wykonanie i akcesoria z powodzeniem utrzymają czystość w Twoim domu. Akcesoria na pewno są ważne w Dyson, ponieważ pozwalają nam beztrosko wyczyścić niektóre inne powierzchnie, a także niedostępne zakamarki, które zwykłą szczotką

Czy masz zwierzęta? Wybierz Dyson odkurzacz bezprzewodowy

Możemy liczyć na ogromne szczęście, ponieważ żyjemy w czasach, gdy odkurzacze specjalizują się w zabrudzeniach takich jak sierść psa czy kota. Specjalne nasadki ułatwią odkurzanie i sprawią, że ta praca domowa będzie znacznie szybsza i wydajniejsza.

Czy ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergie? Jeśli ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergię, zły wybór odkurzacza może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia tej osoby, dlatego rozważ Dyson. Jeśli wybrany przez Ciebie odkurzacz nie zdoła zatrzymać wszystkich drobinek kurzu, pyłków, roztoczy i innych zanieczyszczeń, znajdą się one w powietrzu, którym oddycha Twoje gospodarstwo domowe i wywołają problemy alergiczne u bardziej wrażliwych.

Większość producentów w swoich liniach produkcyjnych oferuje odkurzacze przystosowane do tego typu problemów, dlatego ich systemy filtracji powietrza wylotowego zostaną dodatkowo wzmocnione. Większość odkurzaczy Dyson jest wyposażona w filtry HEPA, które zatrzymują 99% odkurzonych cząstek. Najlepsza opcja to odkurzacz bezprzewodowy.

Wolisz modele z workiem czy bez? Oba modele mają swoje wady i zalety. Zaletą toreb jednorazowych jest to, że po użyciu można je łatwo wymienić na nowe, szybko i czysto, wadą natomiast jest to, że zawsze trzeba je mieć pod ręką. Torby wielokrotnego użytku są świetne, ponieważ nie musisz martwić się o części zamienne, po prostu opróżniasz torbę wielokrotnego użytku po odkurzaniu. Wadą jest to, że jeśli masz problemy z alergiami, w ten sposób jesteś bezpośrednio narażony na alergeny, jak ma to miejsce w przypadku modeli bez worków, które również trzeba opróżnić i po pewnym czasie wyczyścić. kliknij tutaj

Ostatnie pytanie jest bardzo indywidualne, jednak nie jest decydujące i dotyczy poziomu hałasu, czyli jak cichy odkurzacz chcesz? Sprawdź Dyson.

W zależności od Twojego stylu życia istnieje również możliwość dostosowania i wyboru odpowiedniego dla siebie odkurzacza. Jeśli z powodu obowiązków wracasz do domu późnym wieczorem i jest to jedyny czas, jaki został Ci na posprzątanie domu, nie byłoby złym pomysłem rozważenie modeli o obniżonym poziomie hałasu. Te odkurzacze są również odpowiednie dla wszystkich tych, którzy mają małe dzieci, które najpierw uśpisz, a potem posprzątasz i posprzątasz słodki bałagan po nich. Z pewnością przyda się, jeśli odkurzacz jest na tyle cichy, że nie zakłóca snu.

Nie zapomnij o długości przewodu zasilającego…

O ile nie zdecydowałeś się na bezprzewodową wersję odkurzacza, to przy wyborze odkurzacza należy pamiętać o długości kabla. Zdecydowanie preferujemy dłuższe kable, ponieważ dają większą swobodę ruchu i szybsze zakończenie prac domowych, jeśli nie musisz co kilka minut szukać najbliższego nowego gniazdka.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe pytania, spróbuj udzielić odpowiedzi i ustalić priorytety, aby znaleźć idealny odkurzacz do swojego domu. Jak odkurzacz to jedno z tych urządzeń, które psują się prawie codziennie sugerujemy rozważenie urządzenia lepszej jakości. Jeśli jesteś ograniczony budżetem, lepszym rozwiązaniem może być wybór sprawdzonego urządzenia wyższej jakości, z nieco słabszą mocą ssania, ale które spełni większość Twoich priorytetów z powyższej listy.

Wreszcie, jeśli organicznie nie znosisz odkurzania, jest też rozwiązanie dla Ciebie. Prawdopodobnie słyszałeś już o robotach odkurzających, które wykonają za Ciebie pracę. Musimy jednak podkreślić, że są to urządzenia o słabszej sile ssania i od czasu do czasu będziesz musiał wziąć w ręce stary dobry odkurzacz i wyczyścić wszystkie te części, do których odkurzacz robota nie dotarł.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY