ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Fizjoterapia przy problemach z kolanami podczas biegania

Podczas amatorskiego uprawiania sportów często zdarzają się rozmaite kontuzje. Niektóre z nich nie są duże i powodują jedynie krótkotrwałe wyłączenie z trenowania, lecz przytrafiają się również poważniejsze, wymagające dłuższego leczenia. Wiele osób po pojawieniu się urazu nic z nim nie robi, wyczekując aż zagoi się wszystko samo, i niejednokrotnie faktycznie tak będzie. Ale jeśli ktoś chciałby w miarę szybko powrócić do pełni zdrowia, a tym bardziej zacząć z powrotem uprawiać sport, to jednak powinien zająć się odpowiednim leczeniem.

Na pewno bardzo pomocna w przypadku kontuzji jest fizjoterapia Poznań, którą w praktyce zacząć się powinno jak najszybciej. W pierwszym jej etapie oczywiście nic wyczerpującego nie będzie, ale lekkie ruchowe ćwiczenia są niezwykle istotne. W połączeniu z zachowawczym leczenie i używaniem przecizwapalnych preparatów zapewniają dużo szybszą regenerację uszkodzonego miejsca. Wraz z dalszym leczeniem urazu można wdrażać kolejne ćwiczenia, mające parę ważnych funkcji.

Po pierwsze zapobiegają zastaniu mięśni i stawów, co znacząco przedłuża powrót do pełnej formy. Lecz dodatkowo te mięśnie znacznie wzmacniają, co chroni przed wystąpieniem ponownych urazów. Taki zestaw ćwiczeń za każdym razem zostaje dostosowany do charakteru kontuzji i ogólnych możliwości pacjenta. Na początku nie mają one dużej intensywności, zbyt mocno nie obciążając, żeby pod koniec serii pracować na większym obciążeniu.

Odpowiednio rozplanowana i przeprowadzona Poznań fizjoterapia zapewnia dużo szybszy powrót do pełnego zdrowia, lecz również i dużą ochronę na przyszłość. W czasie takich ćwiczeń pacjent wzmacnia wszystkie mięśnie, co pozwoli uchronić przed urazem w przyszłości. Aby dodatkowo poprawić skuteczność fizjoterapii, to niejednokrotnie stosuje się dodatkowe zabiegi. Bardzo dobrze się sprawdzają lasery, ultradźwięki i pole magnetyczne, wszystkie one stymulują tkanki do szybszego regenerowania. Bardzo polecana jest także krioterapia, seria takich zabiegów znacznie przyspiesza powrót do optymalnej formy i wspomaga inne zabiegi rehabilitacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY