ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostałe

WordPress – najbardziej popularna w internecie blogowa platforma

Posiadacze wielu tysięcy blogów mają podstawy do twierdzenia, że WordPress świetnie przy tym się sprawdza. Konkurencja pośród systemów CMS faktycznie jest duża, a to właśnie WP niezmiennie od lat znajduje się na pozycji lidera. Z praktycznie nieograniczonych możliwości tego systemu korzysta nie tylko ogromna liczba mniejszych blogerów, ale też światowe marki, posiadające bardzo rozbudowane pod względem funkcjonalnym strony.

A swoją popularność WordPress zawdzięcza kilku aspektom. Po pierwsze nie trzeba za niego nic płacić, więc wydatki na uruchomienie całego projektu są niewielkie. Owszem, wiele rozmaitych wtyczek czy skórek jest udostępniana za opłatą, lecz ilość bezpłatnych jest tak duża, że bez problemów można znaleźć wszystko co potrzebne. Pomimo tego, że za system nic się nie płaci, to jest on bardzo bezpieczny i stabilny. Świetnie o to dba społeczność użytkowników, u jakiej bez najmniejszego problemu można dostać wsparcie i pomoc.

Społeczność ta może też być źródłem ciekawych pomysłów i inspiracji, które wykorzystać można do swoich projektów. Dla posiadaczy takich blogów ważne są również kolejne zalety WordPressa. Sama jego instalacja jest bardzo łatwa nawet dla osób nie mających dużego doświadczenia technicznego. Wszystko da się skonfigurować i uruchomić w ciągu kilkunastu minut, i już można publikować pierwsze wpisy. Nie trzeba przy tym znać tajemnic programowania, ponieważ praktycznie wszystko zrobić można przy pomocy wygodnego i intuicyjnego panelu zarządzania.

Zarówno to dotyczy instalacji skórek i wtyczek, jak też obsługą kategorii i wpisów. W przypadku tych ostatnich jest do użytku praktyczny edytor wizualny, z możliwością szerokiego formatowania tekstu i dodawania zdjęć i grafik. Mając już uruchomiony swój pierwszy blog należy go wypełnić jakąś zawartością. Jeśli ktoś będzie chciał, to postawić może na jakąś jedną tematykę i tylko jej się trzymać. Lecz można również stworzyć wielotematyczny blog, taki jak na przykład https://www.jakprowadzicbiznes.info/, takie serwisy także cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY