ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostałe

Skup samochodów używanych – jakie są formalności przy sprzedaży auta

Motoryzacyjna branża co roku generuje wiele miliardów złotych przychodów. Najróżniejsze firmy zarabiają między innymi na sprzedaży nowych aut, akcesoriów i części czy różnego rodzaju usługach. Jedną z ciekawszych opcji jest też skup aut Kraków, wielu przedsiębiorców z dużym powodzeniem funkcjonuje w tym obszarze i na zarobki raczej nie narzeka. Jednak jeżeli komuś się wydaje, że wystarczy posiadać jakiś kapitał, żeby zacząć taką działalność, to jednak trochę się myli.

Dość prosto bowiem o różne pomyłki, które w skrajnych przypadkach mogą poskutkować likwidacją działalności. Po pierwsze kluczowa jest porządna znajomość branży motoryzacyjnej, bez tego niewiele się zdziała. Można w ostatecznym wypadku zatrudnić jakiegoś obeznanego z tematem pracownika, ale właściciel też musi się orientować we wszystkim. Bo na początku będzie trzeba sporo zainwestować, zarówno w jakiś plac, jak również skupowane od klientów samochody.

Od samego początku będzie też konieczne rozpoczęcie współpracy z serwisem i zakładem lakierniczym – one będą się zajmować naprawianiem małych i dużych usterek i odświeżeniem pojazdu przed dalszą sprzedażą. To również będzie się wiązało z ponoszeniem pewnych kosztów, jakie trzeba wziąć pod uwagę w biznesplanie. Następną istotną rzeczą, o której skup samochodów Kraków powinien pomyśleć, jest wyszukanie chętnych na kupione wcześniej samochody. O tym, że będzie je trzeba przygotować odpowiednio do sprzedaży było już wspominane, ale należy również systematycznie dodawać ogłoszenia w gazetach i serwisach internetowych, odpowiadać na maile i odbierać rozmowy telefoniczne.

Dużą część takiej pracy będzie zajmowało prezentowanie klientom pojazdów i organizacja dla nich jazd próbnych. Jeśli ktoś ma jakiś wolny teren przy swoim domu, to może tam zostawiać wszystkie auta, a jeżeli nie, to do listy wydatków dołożyć też będzie trzeba wynajem odpowiedniego placu. Robiąc podsumowanie wszystkiego okazuje się że otwarcie skupu może się okazać dochodowym biznesem, przy założeniu że wszystko zostanie dobrze zaplanowane. Tak jak chociażby to robi firma https://skupaut.malopolska.pl/, od lat z powodzeniem funkcjonująca na rynku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY