ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czy da się zarobić na swoim prywatnym blogu

Ilość funkcjonujących w naszym kraju stron internetowych wynosi blisko milion, a na całym świecie jest ich wiele razy więcej. A to związane jest z ogromną ilością informacji, które w sieci się znajdują, i do jakich każdy może się swobodnie dostać. Nasze przepisy zabraniają publikowania jedynie pewnych rodzajów treści, na przykład nawołujących do przemocy czy też szerzących nienawiść.

Ale jeśli na którejś stronie pojawią się informacje niekoniecznie prawdziwe, to tak naprawdę nic z tym nie można zrobić, poza tym żeby się je nauczyć znajdować. Co w praktyce wcale nie jest łatwą rzeczą, bowiem wielokrotnie naprawdę ciężko się zorientować, czy któryś z artykułów zawiera prawdę, czy został jednak zafałszowany albo autorowi nie bardzo się chciało przyłożyć do jego napisania. Powody tego stanu rzeczy są dwa. Jako pierwszy można wymienić niestaranność autorów, którzy umieszczają takie publikacje w internecie. Niejednokrotnie nie będzie im się chciało dokładniej wyszukać i sprawdzić określone informacje, kopiują przypadkowo to co uda im się znaleźć, i koniec końców wychodzi w tego bałagan informacyjny. Natomiast powód drugi to manipulacja informacjami, w celu uzyskania jakiś celów. Internet to potężne narzędzie do tego, aby kształtować opinie społeczeństwa czy podsycać różne lęki.

Można też coraz bardziej usłyszeć o fake newsach, które w swoim założeniu mają wywołać niepokoje czy negatywne emocje. Walka z takimi nieprawdziwymi informacjami jest trudna, bo często wyglądają one na prawdziwe, podobnie jak miejsca gdzie się je publikuje. Z tego też powodu należy z pewną dozą ostrożności podchodzić do tego, co znajdzie się w sieci. Na internetowej stronie napisać można praktycznie wszystko, jeżeli nie jest to niezgodne z prawem, a znajdą się osoby, jakie po zobaczeniu we wszystko uwierzą. Dlatego też najlepiej wybierać sprawdzone źródła, a do takich niewątpliwie zalicza się serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy będzie się mieć pewność, że to co zostanie znalezione w takim miejscu ma pełne pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY