ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Prawnik w małej firmie – dlaczego jest potrzebny

Wielu właścicieli firm wychodzi z założenia, że nie jest im potrzebna pomoc jakiegoś prawnika. I twierdzą tak do chwili, gdy nie pojawi się potrzeba złożenia pozwu czy też opracowania jakiejś ważnej umowy. Wtedy jednak może się okazać, że obsługa prawna przedsiębiorstw będzie jednak potrzebna, i trzeba będzie się za nią rozejrzeć.

Na rynku funkcjonuje wielu samodzielnych prawników i kancelarii, tak więc teoretycznie nie powinno być problemów ze znalezieniem. Lecz w praktyce znalezienie odpowiedniej osoby nie będzie wcale takie proste, i należy zwrócić przy tym swoją uwagę na parę istotnych rzeczy. Zapewne dla dużej części osób jedną z najistotniejszych rzeczy w czasie wyboru będzie poziom cen.

Rzeczywiście ogólne koszty obsługi prawnej niejednokrotnie nie są małe, i należy je uwzględnić w jakiś sposób w całości wydatków. Lecz dobrze żeby to nie było jedyne kryterium wyboru – jeżeli jakiś znaleziony radca prawny warszawa proponuje zbyt niskie stawki, to czasami będzie za tym szła tak samo niska jakość jego usług. A płacenie prawnikowi po to, żeby nie umiał wygrać spraw czy robił poważne błędy w pismach całkowicie się nie opłaca, zdecydowanie korzystniej zapłacić nieco więcej, ale wszystko dostać zrobione jak należy.

Kolejną ważną rzeczą podczas wyboru będzie to, czy taka kancelaria albo prawnik mają odpowiednie doświadczenie w branży, w jakiej prowadzi się biznes. Jest to o tyle istotne, że niejednokrotnie specyfika danego biznesu powoduje powstawanie różnych nietypowych problemów, i jeżeli ktoś nie ma w tym orientacji, to na wiele rzeczy zwyczajnie może nie zwrócić uwagi. Na pewno ogromną rolę odgrywa kwestia zaufania, niestety bez niego współpraca na pewno się nie uda.

Dobrze, jeśli znaleziona prawo farmaceutyczne kancelaria będzie polecana przez kogoś, kto już kiedyś z nią współpracował. Ale na pewno i tak w wielu sprawach będzie trzeba prawnikowi mocno zaufać, szczególnie jeżeli popełniło się jakiś błąd. Na pewno nie powinien on oceniać w żaden sposób, a tym bardziej jakoś krytykować, tylko wszystkiego wysłuchać i spróbować znaleźć najlepsze rozwiązanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY