Dom, Ogród

O czym należy pamiętać przy wyborze listew przypodłogowych

Jeśli ktoś planuje położyć na podłodze panele czy deski, to nie może też zapomnieć o zakupie przypodłogowych listew. Takie listwy spełniają parę ważnych zadań, i warto dopilnować tego, aby je możliwie jak najlepiej dobrać. Przede wszystkim zabezpieczają one końce podłogi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, zakrywając mało estetyczne dziury, niezbędne do pozostawienia przy montażu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie łatwo w nich można schować rozmaite kable i przewody, przykładowo do internetu czy telewizji.

Dostępne są one w paru wysokościach, oraz dużej ilości kolorów i wzorów. Sporo osób dobiera listwy kolorystycznie je dopasowując do ścian i podłogi. Lecz są też tacy właściciele domów i mieszkań, którzy decydują się na większe kontrasty, które również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to także często wybierana opcja. Ważną sprawą podczas doboru listew będzie ich wysokość, a ta w dużym stopniu zależeć będzie od wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze sprawdzają się listwy mające wysokość do 6 cm, za to w większych wnętrzach można pomyśleć o modelach mających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest też dopasowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to także mieć na uwadze podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z kilku rodzajów materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Cały czas dużą popularnością się cieszy drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci wybierają także często listy zrobione z MDF, są one dostępne w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to również zaleta listew zrobionych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma kilka możliwości do wyboru, jedna z nich to podanie w wyszukiwarce hasła listwy lagrus i przeglądnięcie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY