Pozostałe

Jak najlepiej zabrać się za sprzedaż kamienicy

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż zwykłego mieszkania czy domu, i to z różnych powodów. Po pierwsze mowa tu jest o znacznie większych kwotach, bowiem niejednokrotnie takie sprzedaże mogą dotyczyć powyżej kilkunastu milionów złotych. To automatycznie znacząco zmniejsza ilość potencjalnych chętnych, bowiem z reguły to będą inwestorzy chcący potem zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków może jeszcze dojść skomplikowany prawny status, związany na przykład z tym że budynek ma paru właścicieli, jacy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Z tego też powodu jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i będzie ją chciał sprzedać, to powinien to raczej zrobić z pomocą jakieś profesjonalnej firmy. Ze znalezieniem takiej firmy nie powinno być dużego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło kamienice chorzów i przeglądnąć otrzymane strony. Niektóre takie firmy działają jedynie w jakimś określonym regionie, lecz są również takie, jakie obsługują cały kraj. Za nawiązaniem współpracy z jedną z takich firm przemawia parę rzeczy. Przede wszystkim jeśli się one wyspecjalizowały w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy lokali biurowych, to mają duże doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Są w stanie między innymi odpowiednio się zająć wszelkimi sprawami formalnymi związanymi z przygotowaniem obiektu do sprzedaży, nawet wówczas gdy się pojawią jakieś problemy prawne. Nie każdy właściciel będzie miał na to czas a tym bardziej wiedzę, a ewentualne pomyłki opóźnić mogą cały proces albo go wręcz zatrzymać. Dlatego zatrudnienie do tego zawodowców jest bardzo korzystne, gdyż odpadnie wiele pracy związanej ze skompletowaniem potrzebnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają znacznie większe możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które akurat w takim biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY