Pozostałe

Dlaczego warto dawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Z zalet najróżniejszych roślin leczniczych i ziół ludzie korzystają od wieków. Zawarte w tych roślinach składniki odżywcze wpływają pozytywnie na nasze organizmy, polepszając ich kondycję i witalność, zwiększając odporność czy chroniąc przed różnego rodzaju chorobami. Jak okazuje się też, sporo roślin ma takie działanie również w przypadku zwierząt. Regularne karmienie nimi pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Sporo osób nie ma do końca świadomości tego faktu, i podczas karmienia opierają się jedynie na gotowych karmach. Tymczasem niewielkim kosztem znacznie można polepszyć dietę swojego psa, kota czy królika, między innymi o różne cenne zioła i rośliny. Jedna z nich to często spotykany i popularny mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiaty, jakie zmieniają się potem w białe kulki, zna chyba każde dziecko. Jak się okazuje, ta roślina jest także bardzo cenna jeżeli chodzi o zawartość rozmaitych witamin, minerałów i czynnych substancji.

W swoim składzie między innymi ma witaminy A, C i D, jakie są konieczne do odpowiedniego wzrostu i rozwoju. Ze składników mineralnym wymienić między innymi można magnez i żelazo, które także wpływają korzystnie na zwierzęta. Do najbardziej cenionych składników zawartych w mniszku należy inulina. Ten naturalny wielocukier nie jest trawiony w układzie pokarmowym, dlatego też jego działanie mocno przypomina działanie błonnika.

Dzięki temu, że w jelitach podlega ona fermentowaniu, to zapewnia się w ten sposób odpowiednią jakość bakteryjne flory. Mniszek także w swoim składzie zawiera sporo antyoksydantów, szczególnie dużo będzie się znajdować w liściach. Systematyczne dawanie zwierzętom tej rośliny pozytywnie wpływa w wielu obszarach. Między innymi zapewnia ładny wygląd skóry i sierści, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów i kości, co ma szczególne znaczenie w przypadku starszych zwierząt, a także reguluje procesy trawienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY